Гипотерапия - їзда на коні це корисно!

Кінь - це унікальний «живий симулятор», який дозволяє тримати в тонусі всі м'язи вашого тіла під час катання в сідлі. А що стосується позитивного психотерапевтичного впливу, яке тварина робить на психоемоційний стан людини, з цього приводу було написано дуже багато наукових робіт. Проте, Гіппократ помітив, що військові поранення заживають швидше, коли вони продовжують кататися на коні. Сьогодні вже доведено, що реальний контакт з твариною допомагає зцілити людину.

Насправді той факт, що тварини здатні надавати позитивний вплив на здоров'я людини, далеко не новий. Уже в 5 столітті до нашої ери, Гіппократ казав про користь коней і зцілення. У своїх роботах він навіть зазначає, що, крім загального ефекту верхової їзди, він спостерігається навіть психологічний ефект. Батько медицини радив людям з меланхолією або депресією їздити частіше, так як поїздка звільняє людину від «темних думок» і викликає ясність і радість.

Засновником лікування кіньми, відомого як гипотерапия є французький лікар і психолог Йель Лалері. Він використовував цей метод, щоб допомогти пацієнтам досягти рухової і розумової незалежності і в майбутньому подолати свої власні проблеми.

гипотерапия дозволяє дітям і дорослим боротися з такими важкими захворюваннями, як дитячий церебральний параліч, поліомієліт, ураження органів почуттів, втрата слуху або зору, склероз, м'язова дистрофія, шизофренія, епілепсія, аутизм. Лікування кіньми також допомагає при розумової відсталості, різних порушеннях в соціальній адаптації і поведінкових проблемах, неврозах, психозах, затримки психологічного розвитку, використовується в післяопераційної реабілітації та в багатьох інших випадках.

Всесвітня організація охорони здоров'я давно визнала, що гипотерапия дійсно полегшує життя дітей-інвалідів та їх батьків. Це, мабуть, єдине лікування, при якому пацієнт може не знати про те, що його лікують, в результаті чого ймовірність опору знижується, фізичне відчуття від положення вершника над землею створює ефект переможця. Крім того, під час катання відбувається природний масаж тіла. І ще дещо дуже важливе - лікування катанням на коні - це не медикаментозне лікування, воно не має побічних ефектів.