Древні індійські Гати Варанасі.

Незважаючи на те, що індійське місто Варанасі (із санскриту "Місто життя"), розташований у штаті Бенаре на західному березі ріки Ганг у північній частині Індії, відноситься до одного з найстарших міст у світі, він також є й одним із семи священних міст індуїзму. По записах древніх манускриптів історичний шлях Варанасі починається з початку 11-го століття до нашої ери.

Протягом багатьох сторіч це місто було відоме як одне з центральних місць індуїстської релігії, містікі та магії. Щороку тисячі індійських віруючих тримають шлях у святе місто, щоб очистити свої чи гріхи кремировать своїх родичів, а потім розвіяти їхній порох над священними водами ріки Ганг.

На закруті західного берега ріки знаходиться комплекс "Гати". Назва "Гат" походить від ділянок між палацами побудованих древніми індійськими царями, що розташовані уздовж береги. Будувалися ці палаци в цьому районі багатьма індуїстськими царями, що бажали вмирати біля священної для будь-якого індуса ріки. У цілому Гаты утворять замкнуту ламану лінію з 84 ділянок довжиною майже в 7 кілометрів.

Гати Манікарніка і Дашашвамед вважаються найбільше зі значних Гат. На Манікарніке в основному відбувається кремація, а в Дашашвамеде проходить вечірня церемонія прощання з померлими. Крім пішої прогулянки по Гатам уздовж ріки ви можете проїхатися і на чартерних човнах, щоб одержати зовсім інший погляд на них з ріки.

Вважається, що ритуал кремації у Гатах зміцнює віру в індусів у "мокшу", що означає, що душа людини звільняється від циклу народження і смерті. Ритуал кремації померлих у Варанаси не для слабонервних. Але, практика показує, що подивитися на ритуальну традицію приходить дуже багато людей, навіть, незважаючи на сильний і характерний запах, що витає в повітрі, коли горить людська плоті. Але ця традиція робить Варанасі унікальним місцем для відвідування, як віруючих, так і туристів.

Якщо ви набралися мужності, щоб подивитися на це видовище із самого його початку, ви незабаром зрозумієте, що ви стали одним з тих щасливчиків, що стали свідками чогось особливого у своєму житті. Ви не повинні пропустити початок всіх дій, що починаються відтоді, коли віруючи починають молитися на сході сонця своєї відданості ріці. Крім того, необхідно і побачити ритуал купання в ріці, що відбувається кілька разів протягом дня.

Річкові Гати зв'язані між собою за допомогою вузьких провулків називаних Галис. На перший погляд може показатися що пересування по них може бути заплутаним, через того що Галисы створюють своєрідний лабіринт. Але заблудитися в цих провулках не вважається, що це дуже погано, тому що в цьому випадку ви довідаєтеся місто набагато краще. Але якщо боїтеся заблудитися, усе, що вам потрібно зробити, це вибирати провулки між Гатами, що спускаються до берега ріки.

Кращий час для відвідування Варанасі - це період з жовтня місяця по березень. Хоча може показатися, що подорожувати в цей час, а особливо в нічний час досить холодно, але для нас, європейців, така температура може показатися набагато комфортніше, ніж у подорожі пекучим летом.