Новини України про відпочинок

Природні таїнства Красноярського краю, Плато Путорана

Ні для кого не буде секретом те, що багато хто з нас люблять подорожувати. Хтось любить їздити відпочити в літній сезон у приморських чи містах на океанічних островах, хтось узимку відвідує вітчизняні чи європейські гірськолижні курорти. Деякі з нас люблять усамітнитися в будиночках лісових баз відпочинку, а деякі беруть тури на Північ і відвідують красивіші місця недоторканої сибірської природи. Саме для таких туристів ми і розповімо про прекрасніше місце - географічному центрі Росії.

На великій і таємничій прекрасній території Таймирського й Евенкійського національного округу розкинулося плато, що має назву Путорана. Воно являє собою досить значне і масштабне плоскогір'я, насичене базальтовим шаром і займаючем 250 тисяч квадратних кілометрів Півдня Таймирського півострова. Його розташування віднесене максимально близько до північної границі Таймирського півострова. Дивним явищем вважається не тільки гігантська довжина цього плато, а вона досягає 650 кілометрів з півночі на південь, але і сама його форма, що нагадує чітко обкреслений багатокутник, немов хтось невідомий, але не підвладний для людського розуміння, окреслив ці границі, не збивши ні на метр убік.

Плато омивається відразу декількома знаменитими ріками, такими як Єнісей, Котуй, Нижня Тунгуска і Хета. Незважаючи на те, що це плато одержало статус самого гігантського і габаритного у світі, тут ніколи не велася господарська чи інша інша робоча діяльність, а тому природа даної місцевості збережена в первісному незайманому стані.

Плато Путорана по всій його території буквально порізали численні каньйони. Їхні днища зовсім плоскі, а схили навпроти, досить круті, і до того ж їхня висота досягає кілька сотень метрів, що теж є великою рідкістю в природному світі. Самим прекрасним і дивним явищем, яким дане плато прославилося на увесь світ, є наявність неймовірної кількості водоспадів. Можна сказати, що тут вони знаходяться буквально всюди. Такого великого достатку водяних потоків ви не знайдете більше в жодному куточку нашої прекрасної і настільки таємничої планети. Усі вони значним образом відрізняються друг від друга не тільки своїми розмірами, але і потужністю потоків. І все-таки , кожний з них по - своєму прекрасний і дивний, що не може залишити байдужим нікого, хто мав велике щастя побачити подібну природну пишноту. І все-таки є серед них і лідер, що по праву вважається одним з найбільш найвищих водоспадів світу, оскільки його висота небагато перевищує 100 метрів.

Путоранське Плато знаходиться на першому місці і по кількості озер, що теж не просто захоплюють, а буквально заворожують своїми дивними красами і первозданним видом усіх відвідувачів цього чудового краю. І це не дивно. По всій території Путоранської височини їх нараховується близько 25 тисяч, що вважається неймовірним, у порівнянні з аналогічними платами в інших чи регіонах куточках земної кулі. Озера дивують не тільки своєю кількістю, але і глибиною, максимальна з який досягає 420 метрів. На території плато розташувалося і ще одне, рідке по своїх особливостях озеро, за назвою Хантайське. Багато аматорів підвідного світу приїжджають сюди, щоб з великим благоговінням опуститися на дно цього чудесного озера, що уражає своєю індивідуальністю, дзеркальною чистотою і незайманістю цивілізованим світом.

Але щоб досягти самого дна прийдеться опуститися на глибину не менш 520 метрів, що погодитеся дуже чимало.

У 1988 році в цій місцевості був організований прекрасний заповідник, що одержав однойменну назву. Місцеві жителі визнали його не тільки прекраснішим і самим мальовничої, але й одним із кращих, котрим розташовує на даний час Красноярський Край. Його довжина зайняла 1887 тисяч гектарів, а утворений він був тільки з метою необхідності збереження одного з найбільш мальовничих куточків району, його гір, озер, тайгових насаджень, своєрідного і неповторного ландшафту, аналога якому просто немає на планеті. І не дивно, що досить часто тут можна зустріти таких рідких тварин, як сніжний чи баран диких північних оленів, що уже давно занесені в Червону Книгу.