Новини України про відпочинок

Пам'ятки Амритсара і Золотий храм Індії.

Згідно переказу, місто Амритсар одержав свою назву від двох слів "Амрита" і "Саровар", що в перекладі із санскриту означає нектар безсмертя і басейн (дослівно: басейн нектару безсмертя).

Амритсар - це історичної центр древньої культури сикхів, що робить його одним із самих цікавих міст Індії для відвідування прочан і туристів. Сьогодні, як і багато століть назад, Амритсар вважається найбільш шанованою релігійною святинею для сикхів, тому що по переказах індусів це місце було батьківщиною богів-близнюків Лава і Куша, що є нащадками богині Ситы. Хоча, незважаючи на те, що сикхи вважають його своїм містом, але в ньому і як і раніше, як і протягом багатьох сторіч, проживає безліч людей різних релігійних віросповідань.

Прогулюючи по місту, можна практично на кожнім кроці зустріти цікаві релігійні й історичні пам'ятники культури, але самим головної для всіх індусів і широко відомим в усьому світі, до речі, що є й орієнтиром для всіх туристів - сикхская святиня Золотий Храм, на позолоту якої було використано більш 100 кілограмів золота. Без сумнівів, це одне з основних місць, що ви зобов'язані відвідати під час вашого перебування в Амритсаре.

Кращий спосіб, щоб цілком оглянути цей чудовий комплекс - оглядати його по колу. Головний вхід у священний комплекс називається Джанга Гар над який розташовуються масивні, зробленими у викторианскую епоху баштові годинник. При вході в храм ви, як і покладається по индуистским законах, повинні обов'язково вимити ноги. Двоповерховий будинок самого Золотого храму, займаний святими сикхів, називається Хармандир Сахиб, у якому священне писання Ади Грантха вголос читається протягом дня.

Золотий храм оточений гігантським басейном за назвою Амрит Саровар на березі якого, ви можете помітити охоронювані зони, що знаменує собою місця, де можуть викупатися тільки прочани чоловічої статі. У комплексі також мається дискусійний зал для ради сикхів за назвою Акав Тахт і на другому поверсі храму - центральний сикхский музей.

Варто звернути ваша увага, що, коли ви будете відвідувати Золотий храму, ви повинні скромно одягтися, покрити голову і перед входом зняти взуття. Звичайно вуличні торговці, розташувавши у входу в храм, будуть намагатися продати вам бандани, але за вхідними воротами коштує велика бочка повна бандан, що ви зможете безкоштовно взяти для відвідування. Комплекс відкритий щодня з 6:00 до 2 годин ночі. Але найкращий час для відвідування храму- це з чи ранку навпаки вночі, коли він чудово ілюмінований.

Після огляду комплексу Золотого храму, якщо у вас залишився час подумайте про відвідування інших відомих визначних пам'яток в Амритсаре. Однієї з них, що знаходиться в декількох хвилинах ходьби від Золотого храму, є Меморіальний сад Жаллианвала Баг, у якому в 1919 році відбулася знаменита амритсаровская різанина.

Іншими визначними пам'ятками Амритсара є лабіринт індуського печерного храму за назвою Мата храм і літній палац Махараджи Ранджит Сингха, розташований у мальовничому Рам Баг паренню. По переказі жінки, що хочуть завагітніти, традиційно відвідують Мата храм, у якому вони можуть помолиться за свою майбутню дитину. Літній палац Махараджи відвідується не тільки через його видатні архітектурою, але і через музей, у якому демонструються дорогоцінні картини, зброя й артефакти сикхского періоду.