Новини України про відпочинок

Подорож на малазійський острів Тиоман

Острів Тиоман являє ідеальний приклад Малайзійського архіпелагу. Розташувавши біля східного узбережжя півострова, острів має на своїй території значні лісисті райони, але в основному туристи, що ступили на його землю, знайдуть пустельні пейзажі. Тут немає ні дійсних доріг, ні розкішних готелів. Але, ви зможете на Тиомане потрапити на цікаві заходи на свіжому повітрі, проведені місцевим населенням, чудові пейзажі мальовничого узбережжя і, різні алкогольні напої за доступною ціною, зв'язаної через безмитний статус острова.

Тиоман є відносно невеликим островом довжиною 39 км у довжину і 12 км у ширину. Острів вважається малонаселеним; його основну більшість сілець можна знайти тільки уздовж його західної сторони. Найбільше і саме населене місто острова називається Текек, що є єдиний містом Тиомана банкомат, що має. Проте, досвідчені мандрівники, як правило, зупиняються в менших, більш чистих містах, таких як Саланг, Батанг і Жентинг.

Морська територія, що оточує острів є частиною охоронюваного морського парку Мерсинг, у якому знаходиться кілька рідких білих коралових рифів і різних морських істот. Таким чином, це не дивно, що два основних заходи в Тиомане - це дайвинг і підвідне плавання. Батанг, багатьма розглядається як краще місце, щоб можна поплавати та понурять. Крім доступного дайвинга уздовж берегової риси, ви можете також найняти човен, щоб вас доставили на сусідні незаселені острови.

Тиоман, також є будинком і для широкого кола тварин. Але, мабуть, самим помітної з них є великий варан, що останнім часом перестав боятися заходити й у села. Подорожуючи тому малазійському острову, можете легко зануритися в дику природу, постаравшись здійснити перехід по джунглям. Для цього на острові маються трохи на вибір туристичних маршрутів. Один з таких популярних авантюрних піших маршрутів - це перехід з міста Текек у Джуару, розташованих на протилежних сторонах Тиомана. Піший похід може показатися довгим для починаючих туристів, але він переборюється відносно легко.

Одна унікальність усіх пішохідних шляхів Тиомана полягає в тому, що в тур по Диснейленду , як правило, випливають у тім же напрямку, що і лінії електропередач на острові. Так що, якщо ви відчуєте, що небагато втратилися, те вам потрібно буде усього лише подивитися на стовпи і вони вас приведуть у необхідну крапку! До речі місцеві радять, перш ніж висуватися в пішу подорож, не забудьте взяти із собою міцні пішохідні черевики і довгі штани.

Крім джунглів, у яких розташувалися малюсінькі села, Тиоман володіє і декількома гарними пляжами, на яких можна остудитися в сонячний вологий день - типової острівної погоди. Один з таких пляжів, за назвою мавпяча затока, вам варто обов'язково відвідати. Пляжі на Тиомане не багатолюдні і, тому велику частину часу, ви зможете розслаблюватися, відпочивати і насолоджуватися морським бризом іноді в гордій самітності.