Новини України про відпочинок

Національні парки Уганди.

У Східній Африці, у районі екватора розташувалася країна Уганда. Дуже красиві місця, безліч зелені й особлива атмосфера країни залучає сюди туристів з усього світу. Але саме головне багатство цієї невеликої африканської країни - її національні парки, що дбайливо зберегли рідкі види птахів і тварин, а також - рідкі рослини і дерева. Тут нікому не приходить у голову на місці лісів вибудувати швидкісні магістралі і будинки.

Національний парк Квин Элизабет - це Біосферна спадщина людства, охоронювана ЮНЕСКО. Розташовано парк у підніжжя гори Рувензори, що спочатку називався гора-місяць. Це обитель Львів, лазающих по деревах, величезної кількості усіх видів антилоп, буйволів, гіпопотамів і шимпанзе, слонів і бабуїнів. Різновиду птахів залучають до парку пильна увага орнітологів. Більш п'ятисот видів пернатих зареєстровані в парку Квин Элизабет. А в озерах кратера можна зустріти зграї фламінго. Якщо пропливти по каналі Казинга між озерами Джордж і Эдвард, можна найбільше повно розглянути парк із усіма його красами.

Парк Мерчисон Фоллз є найбільшим національним парком в Уганді, займаний площу 3480 кв км, парк Мерчисон Фоллз - найкрасивіший парк Африки. Ріка Ніл протікає по ущелині шириною всего сім метрів і падає з висоти 40 метрів. У східній частині парку, перед водоспадами Мерчисон, знаходяться водоспади Карума, відкіля Ніл падає каскадом із двадцяти трьох кілометрового порога. Пороги служать відмінним місцем для рафтинга.

Ще один з найкрасивіших парків Африки, багатий розмаїтістю тваринного і рослинного світу - парк Бвинди. Цей парк знаходиться неподалік від парку Квин Элизабет. Дуже зелений, багато ліан і кущів, парк являє собою африканські джунглі. Гірські гориллы, що живуть на території парку, вважають його своєю батьківщиною і почувають себе як будинку. Для того, щоб відвідати парк Бвинди, потрібен дозвіл. Причому оформляється цей дозвіл загодя, за два-три місяців до відвідування. Ліс парку дбайливо дав притулок мавп колобус, шимпанзе, птахів, серед яких є також і вимираючи види.

Парк озера Мбуро знаходиться між містами Масака і Мбарара. Невеликий по площі парк. Головна його визначна пам'ятка - озеро Мбуро, розташоване в центрі парку. Різноманітний і тваринний світ цього парку. Тут прекрасно уживаються імпали, зебри, антилопи, олені і буйволи. Також тут можна зустріти бородавника, бегемотів, гієн, леопардів і крокодилів. Місця парку досить заболочені, тому тут водяться марабу і журавлі. Створення сайтів про різні екзотичні країни розпалює в туристів інтерес і бажання відвідати їх особисто.